Son Dakika

Ukrayna 16-60 Yaş arası Kerch Boğazı Satır Rus Erkekler Giriş Sınırı

0

Avrupa

10:47 30.11.2018 (güncelleştirilmiş 11:01 30.11.2018) Kısa URL'yi al

Hareket, Poroshenko'nun bir kararını takip ederek, yakınlardaki çeşitli Ukrayna bölgelerinde sıkıyönetim ilan eden bir kararnameyi imzaladı. Rus sınırı ve Karadeniz kıyıları ve Azak Denizi, 30 gün boyunca Kerç Boğazı olayı nedeniyle gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko Ukrayna'nın Rusya'ya girişi sınırlayacağını açıkladı. 16-60 yaşlarındaki erkekler.

Poroshenko, ülkenin savunma yeteneklerini güçlendirmek amacıyla Cuma sabahı yaptığı toplantıda, “Özellikle sıkıyönetimin uygulandığı alanlarda kayıt şartlarını güçlendiririm.” dedi.

Geçen hafta sonu Kerch Boğazı'ndaki bir olaydan sonra komşu milletler arasındaki gerginlik gerginliğinin ardından gelen hareket hakkında yorum yapmak için.

DAHA FAZLA OKU: Kiev Claims Kerch Boğazı Provokasyonu Capabiliti Gösterme Gemilerinin Eserleri

25 Kasım'da, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), Ukraynalı Berdyansk ve Nikopol tüfeklerinin ve Yany Kapu römorkörünün, Rus deniz sınırını Kerç Boğazı'na doğru ilerlerken yasadışı olarak geçtiğini açıkladı. Azov denizi. Ukrayna gemileri durma talebine cevap veremedikleri için Rusya tarafından ele geçirildi.

Buna karşılık, Ukrayna, Rus sınırına yakın yerlerde ve Karadeniz ve Azak Denizi kıyılarının yakınında bulunan birkaç bölgede sıkıyönetim ilan eden bir kararnameyi kabul etti ve bu karar 30 gün sürecek.

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Kerch Strait sırasının, olayın önceden hazırlanmış bir provokasyon olduğu ve Ukrayna'da Mart 2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde sıkıyönetim yasası getirme bahanesi olduğunu söyledi.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.