Son Dakika

Sürgünden Korunaklı Aile Barınağı Uzmanı: 500 Pasörümüz Bize Geldi

0

Görüş

23:46 30.11.2018Yeni kısa URL

Hollanda'da bir kilise, bir Ermeni ailesinin sürgün edilmesini durdurmak için 800 saat hizmet veriyor. Sputnik, Hollanda'daki Protestan Bakanlar Genel Konseyi'nin başkanı Theo Hettema'ya konuştu.

Sputnik: Din gerçekten de kanunun üstesinden gelebilir mi?

Theo Hettema: Hayır, din ve kilisenin böyle yap. Kilisenin ve dinin toplumdan devlete mesaj iletmek için önemli bir görevi olduğunu düşünüyorum ve bu kilise hizmetini yaparak hükümete daha iyi yasalar ve onlara ihtiyaç duyan insanlar için daha iyi düzenlemeler yapmasına yardımcı oluyoruz.

Kendimizi yasal düzen dışında konumlandırın, aksine yasal düzende çalışın. Bu eylemi ve kilise hizmetini bir mücadele olarak görmüyoruz, ama hükümetle diyalog olarak. Bunu yapmak için en iyi biçim ve bu durumun hepsinin olması gerekiyor. Hükümet ve parlamento üyeleriyle her zaman bu konuda bir diyaloğa sahip olmak istiyoruz.

Sputnik: Bu tür girişimler – mevcut sosyo-politik meselelerle derinden sarfedilen – Kiliseyi daha popüler hale getirmeyi amaçlayan ve dolayısıyla Hollanda'da güçlü olan ?

Theo Hettema: Böyle şeylere ulaşmak niyetimiz değil. Yaptığımız şey bu kilise hizmetini yapmaktır çünkü bu onların hikayelerini ve 400 çocuğun [who are in a similar situation to the Tamrazyan family] Hollanda'daki hikayesini anlatmaları için en iyi yoldur. Bence buraya gelen ve kalplerinde ve kilisede bir bütün olarak yeni bir maneviyat görenler için açık bir motivasyon. Fakat bunun sahip olacağı etki, bu çok da önemli değil; İnsanların refahı, Kilise üzerindeki inisiyatifin etkisinden daha önemlidir.

DEVAMINI OKU: Almanya, Suriyelilerin Sınırlandırılması Yasağını Uzatmak İçin Dahil Oldu, Suçlular Dahil – Bakan

Sputnik: Ne yapar? Ermeni ailesi için gelecek beklemek? Ve hükümet duruma bir çözüm bulmak için ne yapmayı planlıyor?
Theo Hettema:
Ailenin Hollanda'da ikamet izni alacağını umuyoruz. İhtiyacı var ve onlar için iyi bir gelecek. Ve Hollanda'daki mülteci çocuklar için iyi bir düzenleme olacağını umuyoruz. Çocukları tehdit eden bir tür düzenlememiz var, ama şu anda iyi değil. Bu yüzden daha iyi bir yönetime ihtiyacımız var. Bunu yapmak için hükümetin sorumluluğu var ve bunu yapmaya çağırıyoruz.

DAHA FAZLA OKUYUN: Kuzeydoğu Hindistan'ın Yasadışı Göçmenleri: Sınırdışı Edilmiyor, Gözaltına Alınmıyor Bakan Söylüyor

Sputnik: Son zamanlarda Facebook'ta sordunuz Daha fazla gönüllünün sebebine katılması için. Sırada ne var?

Theo Hettema: Bunun için bir çağrı yaptık ve şimdi tüm ülkeden bize gelen ve programı dolduran 500 papazımız var. Oldukça etkileyici. Sanırım 40 gönüllünün desteğiyle günde yaklaşık 3500 kilise muhabirimiz var. Bu dava ile tamamen meşgul olan 20 koordinatör.

Pratik bir desteğe ihtiyacımız var, bağışlara ihtiyacımız var, hizmetin bir kısmını doldurmaya istekli olan daha fazla pastora ihtiyacımız var. Ama pratik olarak eylemi devam ettirebiliriz, böylece devam edebiliriz. Yaklaşık 1000 saat çalışıyoruz ve sanırım bir süreliğine devam etmeliyiz.

Bu makalede dile getirilen görüşler konuşmacının görüşleridir ve Sputnik'inkileri yansıtmaz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.