MUSTAFA SARIGÜL PARTİSİNİN İSTANBUL İL BAŞKANINI BELİRLEDİ

MUSTAFA SARIGÜL PARTİSİNİN İSTANBUL İL BAŞKANINI BELİRLEDİ

Mustafa Sarıgül yakın zamanda kuracağı partinin İstanbul İl Başkanı’nı Yusuf Polat olarak belirledi.

Yakın zamanda kurucusu olduğu ‘Türkiye Değişim Hareketi’ni partilileştirecek olan Mustafa Sarıgül, partisinin İstanbul İl Başkanı’nı belirledi.

Kulislerde kuracağı partinin adının ‘Türkiye Değişim Partisi’ olacağı konuşulan Mustafa Sarıgül, partisinin İstanbul İl Başkanı olarak Yusuf Polat’ı atadı.

Yusuf Polat sosyal medya hesabından Mustafa Sarıgül’e teşekkür ederek şu paylaşımı yaptı:

"Tarihe düşecek bir notumuz, tamamlanacak bir hikayemiz var. Genel Başkanımız Sn Mustafa Sarıgül ve teşkilatımızın teveccühü ile İstanbul İl Başkanlığı görevi tarafıma tevdi edilmiştir. Allah mahçup ettirmesin."

mustafa-sarigul-kuracagi-partinin-istanbul-il-baskanini-belirledi-796148-1.

Sarıgül’ün partisinin 25 kişilik kurucular kurulunun hazır olduğunu söyleyen Yarkadaş, İnce’nin de yıl sonuna kadar parti kurmasını beklediğini belirtti.

TV 100’de yayınlanan Ahu Özyurt ile Sağlı Sollu programına katılan Gazeteci Barış Yarkadaş, Mustafa Sarıgül’ün ve Muharrem İnce’nin parti kuracağını açıkladı. Yarkadaş, “Sarıgül, Türkiye Değişim hareketini, Türkiye Değişim Partisi yapmayı ciddi ciddi düşünüyor.” dedi.

Mustafa Sarıgül'ün yıl sonuna kadar partiyi kurma planı olduğu ve 25 kişilik bir kurucular kurulu oluşturduğu biliniyor. İddialara göre partinin genel sekreteri Hasan Aydın olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER