İZMİR İÇİN KORKUTUCU AÇIKLAMA

İZMİR İÇİN KORKUTUCU AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının seyrini değerlendirmek üzere gittiği İzmir’de açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgınında tekrar bir şiddetlenme yaşıyoruz. Ülkenin her yerinde bu artışın aynı olmadığını biliyoruz. İzmir bu anlamda bakanlık olarak merce altına aldığımız merkezlerimizden biri oldu. Şehir merkezine ve diğer illere dönüşler nedeniyle vaka sayısının artması olası. Bu yüzden İzmir'in kritik bir yeri var.

" İzmir'de bir ay öncesine göre yüzde 42 oranında vaka artışı gördük. Son bir haftada yüzde 10'a geriledi. Son dönemde İzmir’de zatürre oranı yüzde 40 oranında düştü. Hedefimiz alacağımız tedbirlerle hasta sayısını ve hastane yükünü azaltmak. İzmir’de şu an 445 filyasyon ekibimiz sahada çalışıyor."

İzmir'de bir ay öncesine göre yüzde 42 oranında vaka artışı gördük. Son bir haftada yüzde 10'a geriledi. Son dönemde İzmir’de zatürre oranı yüzde 40 oranında düştü. Hedefimiz alacağımız tedbirlerle hasta sayısını ve hastane yükünü azaltmak. İzmir’de şu an 445 filyasyon ekibimiz sahada çalışıyor."

HAKAN AYDIN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER