Son Dakika

Realme C1 İnceleme: Giriş Seviyesi Killer

0

Giriş seviyesi telefonları incelemeyi sevmemin nedenlerinden biri, daha pahalı akıllı telefonlarda gösterişli özellikler görmeye alışkın olduğunuzda bazı yönlerden şaşırtma eğilimi göstermeleridir. Gözlerimizin çoğu, Huawei’nin Honor ve Xiaomi’yi para akıllı telefonlar için büyük bir değer olarak belirlerken, OPPO’dan kurulan ve spinoff yapan bir şirket olan Realme, RM1000’in altına mal olan üç akıllı telefonun duyurulmasıyla dünya sahnesini fırtına ile ortaya çıkardı. genel tüketiciler için bir çentik kadar rekabet ve daha ilginç

Yaklaşık bir hafta boyunca giriş seviyesi Realme C1 kullanıyorum ve bunun en iyi giriş seviyesi cihazından biri olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum. İncelediğime göre, sadece RM449’un uygun fiyat etiketi hakkında konuşmuyorum, aynı zamanda kutudan ne sunduğunu da söylemiyorum – büyük bir 6.2 ″ HD + ekran, Snapdragon 450 işlemci ve büyük 4230mAh batarya, neredeyse hiç bulamadığınız bir combo Aynı sınıfa sahip telefonlarda.

Beni telefonda gördüğünü gören çoğu insan bunu bir RM2000 cihazı olarak yanlış anladı, çünkü ne kadar zarif, ne kadar simetrik ya da bayraksız bir birlik elde edemiyorsunuz? ne zaman iyi hissettiriyor elinizde tutun ve ucuz plastik bir akıllı telefon gibi görünmüyor.

Diğer harika donanım özelliklerinde, Realme C1, sınıfında iki adet nano SIM takabileceğiniz üçlü bir SIM kart yuvası sunan tek telefon. kartları ve genişletme depolama alanı, yalnızca fiyat etiketinin iki katını satan telefonlarda bulunan bir özelliktir. Çift SIM yuvaları ayrıca, giriş seviyesi cihazlarda asla alamayacağınız çift 4G standby ve VoLTE’yi destekliyor.

Telefonun Face Unlock özelliği üzerinden fiziksel bir parmak izi okuyucusunu tercih etmekteyken, neyse ki benim durumumda iyi çalışıyor ve düşük ışıkta bile, telefonun kameranın yüzümü düzgün bir şekilde algılamasını sağlamak için ekran parlaklığını arttırır.

Çoğu alt RM500 telefonu genellikle kötü görüntüleme açılarına ve renklerine sahip çöp ekranlarıyla gelir, Realme C1’in ekranı neyse ki sınıfının iyi görünüyor ve iki katı fiyat etiketi ile parite, parlaklık sert güneş ışığı altında kabul edilebilir ve bu kadar yakından görmediğiniz sürece pikselleri fark edemezsiniz, onun YouTube ve Netflix izlemek için oldukça iyi bir büyük ekran Yazarken bile dokunmatik yanıt iyi.

Diğer akıllı telefon markaları gibi, Realme C1 de Android 8.1’e dayanan OPPO’nun ColorOS 5.1 sürümünü kullanıyor. Sık sık güvenlik yamaları ve performans iyileştirme güncellemeleri için kullanılır. Ancak, ben bir zaman sonra dağınık ve widget’lar yönetiminde esnek olmadığı için ızgara tarzı ana ekran hayranı değilim, bu nedenle inceleme döneminde üçüncü parti başlatıcısı kullanıyorum.

Daha yüksek son Realme 2 Pro, Realme C1’in ColorOS yazılımı, cihazdaki WhatsApp gibi iki mesaja sahip olamayacağınız klon uygulamalarını özlüyor, ancak yine de Parallel Space’i indirerek bunu başarabileceksiniz. Google Play, ancak sadece Realme’nin daha tutarlı bir yazılım deneyimi sağlamasını istedim, çünkü özellik genellikle telefonun donanım kaynaklarını vergilendirmeyecek.

Realme C1 hala oldukça iyi bir iş başardı. Performans departmanı, sadece 2GB RAM’e sahip olmakla birlikte temel olarak birkaçına geçiş yaptıktan sonra uygulamaları yeniden yüklemeye ihtiyaç duyuyor. Snapdragon 450 yonga seti, sınıfında oldukça yetenekli ve uygulama hızlarında mükemmel bir performans sergiliyor. Bir uygulamada aktifken en azından ani dondurma alamıyorsunuz.

Oyun açısından, telefonun grafik işlemcisi performansı nedeniyle PUBG Mobile ve Asfalt 9 gibi oyunlar oynaman için bunu gerçekten önermiyorum. sınırlı miktarda RAM nedeniyle sürekli olarak belleği boşaltmaya çalıştığı için oyun içinde çerçeve damlası alırsınız, ancak Metro Surfers gibi sıradan koşu oyunları için kullanıyorsanız, iyi bir iş çıkarır.

çift ​​kameralı trend bir norm haline gelir, Realme C1 bunu kaçırmaz ve 13MP f / 2.2 ana sensör ve 2MP f / 2.4 derinlik sensörü sunar, yani giriş seviyesi bir varsayılan kamera sunar ve sınıfının algılanması için, düşük ışıkta iyi performans göstermesini beklemeyin, ama uygun ışıkta çekilen fotoğraflar iyi renk doygunluğu ve kontrastı olduğundan, iyi bir rahat seyahat kamerası olamayacağını söylemez. [19659003] Tek bir şarjla, Realme C1, ertesi güne kadar sürecek hiçbir problemi yok. sosyal medya tarama ve video akışı üzerine adaçayı, bu, dayanıklılık genellikle kendi işlemciler ve yazılım optimizasyonlarından etkilendiği için, çok büyük pilleri olsa bile, giriş seviyesi akıllı telefonlarda bulamayacağınız bir şeydir.

Bir şey aklınızda bulundurmak zorunda kalacaksınız, telefonun 5V2A adaptöre tam olarak şarj edilmesi biraz zaman alacak, bu da pil ömrüne alıştığınız bir noktada, cihazı şarj etmeyi gerçekten unutabiliyorsunuz. 2 saat süren suya kadar.

Hücresel bağlantı ve performans söz konusu olduğunda, Realim C1 hem Digi hem de U Mobile ağında kullanımım boyunca güvenilir 4G bağlantı sağlarken, GPS navigasyonu da güvenilir değil Beni çevreleyen binalarla yollarda giderken, yolculuk paylaşımı işinde olanlar için harika.

Yapı kalitesiyle uyumlu bazı giriş seviyesi telefonlar da olabilir Realme C1’in hedefleri, ancak ellerimi en iyi incelediğim tüm yuvarlak giriş seviyesi akıllı telefonlardan gördüm ve RM449’da bu kadar haklı bir şekilde fiyatlandırıldı, çılgın uzun pil ömrüne, mükemmel görüntü kalitesine ve güvenilir bir yazılım deneyimine bayılacaksınız. Bu genellikle giriş seviyesi akıllı telefonlarda mevcut değildir.

Realme C1, Lazada’daki Realme’s Flagship Store’da çevrimiçi olarak mevcuttur ve 10 Aralık gece yarısı, müşteriler cihazı bir flaş satış fiyatından satın alabileceklerdir. Yeni bir akıllı telefon için sıkı bir bütçeye sahipseniz, RM399’un daha da akıllı olmayan bir satın almasını sağlar.

İyi

  • İyi giriş seviyesi performansı
  • Pil ömrü
  • Çalışabilir kamera
  • Çift 4G bekleme ve VoLTE, üçlü yuva SIM tepsisi

Çok iyi değil

  • Pilin şarj edilmesi biraz zaman alıyor
  • Sadece Lazada’dan satın alınabilir

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.