Son Dakika

Quora’nın 100 milyon kullanıcı veri ihlali üçüncü tarafın hackinden kaynaklandı

0
Resim kredisi: Quora

Quora, 30 Kasım'da kullanıcı verilerinin ihlaline yol açan ve 100 milyon Quora kullanıcısını etkileyen üçüncü bir taraf tarafından saldırıya uğradı.

Quora'ya göre, ele geçirilen bilgiler hesaba dahil edildi isim, e-posta adresi, şifreli parola, diğer bağlı ağlardan içe aktarılan veriler, genel içerik ve soru, cevap, yorum, oylama ve ayrıca kamuya açık olmayan içerik ve yanıtlama isteği, kısa mesajlar ve doğrudan iletiler gibi eylemler gibi bilgiler. Bununla birlikte, anonim olarak gönderilenlerin kimliklerini şirket saklayamadığı için, anonim kullanıcılar bundan etkilenmeyecek.

Ayrıca, şirket, davayı incelemek için bir dijital adli ve güvenlik firması tuttu. kanun uygulayıcı taraflara bildirildi ve verilerinin ele geçirildiği tüm kullanıcıları bilgilendirdiler. Ayrıca, tüm etkilenen kullanıcıları çıkışa alır ve daha fazla veri ihlalini önlemek için parolaları kimlik doğrulama yöntemi olarak kullanan tüm kullanıcıları geçersiz kılar. Quora ayrıca, kullanıcıların aynı şifreyle aynı parola kullanıldığında, parolalarının diğer hesaplarına erişim sağlayabileceğinden, parolalarını değiştirmelerini de önerir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.