Son Dakika

Qualcomm’ın Snapdragon 855'i 2019 akıllı telefonunda olacak

0
Resim kredisi: Qualcomm

2018 ile sona erecek olan Qualcomm, 2019'da, Maui, Hawaii'deki Snapdragon Teknoloji Zirvesinde bulunan Snapdragon 855'te, amiral gemisi akıllı telefonlara güç kazandıracak son yonga setini duyurmaya karar verdi.

Snapdragon 855 hakkında bilmeniz gereken şey, 5G akıllı telefonların ilk dalgasında kesinlikle görüleceği anlamına gelen, çoklu gigabit 5G'yi destekleyeceğidir. Yonga seti, akıllı telefonlardaki ağ bağlantısının hızını artıramaz, aynı zamanda, fotoğrafın konusunu tanıyarak ve Qualcomm'un 3D olarak adlandırdığı ekran parmak izi özelliğini sunarak daha iyi fotoğraflar üretmede akıllı telefonlara yardımcı olabilir. Sonic Sensörü.

5G ağ desteği kesinlikle yonga setinin ana vurgulayıcısıdır ve mevcut 4G ağından 100 kat daha hızlı çıkabileceği söylenmektedir. Snapdragon 855 aynı zamanda Qualcomm'un 4. nesil AI motorunu kullanıyor ve bu da Snapdragon 845'den daha hızlı bilgi işlemeye ve üç kat daha iyi bir performansa yol açıyor.

AI motorunun sadece sahne algılama ve konu tanıma konusunda değil, aynı zamanda artan dijital asistanların cevap vermesi, portre modundaki fotoğrafların derinliklerinin iyileştirilmesi ve AR deneyimlerinin artırılması.

Snapdragon Teknoloji Zirvesi yeni başlamışken önümüzdeki günlerde Snapdragon 855 hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkacak.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.