Son Dakika

OnePlus, Snapdragon 855 ile 2019’da 5G akıllı telefonunu piyasaya sürecek

0

Dün Qualcomm, Snapdragon Tech Summit’teki Snapdragon 855 yonga setini açıkladı ve bugün, OnePlus ilk 5G akıllı telefonunun yeni Snapdragon yonga setini kullanacağını duyurdu.

Şirketin CEO’su Pete Lau da OnePlus’un, Avrupa’da 5G akıllı telefon yayınlayan ilk kişi olacağını ve İngiltere’deki en büyük telekomünikasyon sağlayıcısı olan EE ile işbirliği yapacağını belirtti. Her iki şirket de kullanıcıların sorunsuz bir 5G bağlantısı yaşayabilmelerini ve 5G akıllı telefonun ilk kez Londra, Cardiff, Edinburgh, Belfast, Birmingham ve Manchester’da piyasaya sürülmesini sağlamak için birlikte çalışıyorlar.

OnePlus premium telefonların daha az premium fiyatla satıldığı biliniyordu, Lau 5G akıllı telefonun, telefonun üretilmesindeki karmaşıklık nedeniyle 4G akıllı telefondan 300 $ ‘a çıkacağını söyledi. Farklı frekanslara sahip çeşitli farklı hücresel taşıyıcıları barındırabilen 5G telefonlar oluşturmak, 4G telefonları ile yapmaktan çok daha zordur, dünya çapında farklı hücresel taşıyıcıları kapsayacak bir çözüm bulabilmeleri için maliyet artacaktır. Teknolojinin karmaşıklığı, çoklu antenlerin yerleştirilmesi nedeniyle telefon tasarımında zorluklara neden oluyor ve şirketin sinyallerin engellenmediğinden emin olmak için uygun bir tasarım ve düzen düşünmesi gerekecek.

Ancak, 5G akıllı telefonlar Akıllı telefon tüketicilerinin şimdiden dört gözle bekledikleri ve veri aktarımlarının, bağlantıların ve bilgi işlemlerin hızını ve performansını artırabildiği için, kullanıcıların daha iyi akıllı telefon deneyimleri sunmak için şirketin 5G akıllı telefon üretmesi gerekiyor. OnePlus ayrıca, 5G akıllı telefonun OnePlus 6T’nin ardılı olmayacağını ve bunun yerine yeni bir seriye başlayacağını söyledi.

Görüntü kredisi: Samsung

Diğer taraftan, Samsung da 5G akıllı telefon prototipini duyurdu. Snapdragon Tech Zirvesi’nde ve prototipte, kuşkusuz ve garip olan sağ üst köşede bir ekran kesimi var. Umarım OnePlus bundan daha iyisini yapabilir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.