Son Dakika

MeToo Kurucusu: Medyaya Göre 'Erkeklere Karşı Vinsictive Plot' Kampanyası

0

ABD

MeToo hareketinin 2006 yılında başlamasıyla birlikte, Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein'ın cinsel saldırı ve tecavüzle ilgili çok sayıda iddiayla karşı karşıya kaldığı, geçen yıl dünya çapında dikkat çekti. Bazı eleştirmenler, asılsız iddiaların siyasi (veya finansal) amaçlar için kullanılabileceğini göstermektedir.

Me Too hareketini başlatan bir sivil haklar aktivisti olan Tarana Burke, cinsel şiddet içermeyen bir dünya inşa etme fikrinin yanlış yorumlandığını söylemiştir. Medya.

Perşembe günü, Palms Springs, California'daki kadın hakları konulu bir konferansta TEDWomen, “Birdenbire, cinsel şiddetten kurtulanları merkeze alma hareketi, insanlara karşı kinetik bir olay olarak konuşuluyor.” “Mağdurlar duyuluyor ve sonra da kötüleşiyor.”

Burke, hareketin, cinsel taciz kurbanlarına odaklandığı ilk fikrine geri dönmesi gerektiğinde ısrar etti. “Me Too Too hareketinin vizyonu, cinsel şiddet içermeyen bir dünyayı görmek için kolektif bir vizyonun bir parçasıdır” diyerek ABD'li politikacıların “meseleden uzağa dönüyor” gibi göründüklerini ekledi.

DEVAMINI OKU : Hintliler Garner'ın “En Vokal” Etiketi #MeToo Kampanyası'nda

Taciz karşıtı kampanya eleştirmenleri, bir dizi yüksek profilli davada, cinsel saldırı ve taciz iddialarının siyasi puanlar elde etmeyi amaçladıklarını iddia ediyorlar. Sosyal adalet hakkında Belki de en güçlü örnek, Donald Trump'ın ABD Yüksek Mahkemesi'nde bir yer adayı olan yargıç Brett Kavanaugh'un davasıydı.

POTUS'un kendisi de dahil olmak üzere bir dizi ABD yetkilisi, Kavanaugh'a karşı cinsel istismar iddialarının onun tarafından kullanıldığını iddia etti. Cumhuriyetin çoğunluğunu ülkenin en yüksek yargı organında engellemek için siyasi muhalifler. Donald Trump ayrıca Kavanaugh'un suçlunun hesabının iddia edilen saldırının ne zaman ve nerede gerçekleştiği ile ilgili ayrıntılarının olmadığını vurguladı. İddiaların ciddiyetine rağmen, Trump'ın seçilmesi Yüce Mahkeme adaleti olarak yemin etti.

Burke ilk olarak, 2006 yılında, adsız hashtag'in yayılmasından çok önce, cinsel taciz mağdurlarını savunmak için “Me Too” ibaresini kullandı. Amerikalı aktris Alyssa Milano, Ekim 2017'de, Hollywood mogul Harvey Weinstein'a karşı suçlamaların alevini tetikleyen #MeToo ile ulusal düzeyde bir konuşma yaptı. Hareket, eğlence, spor, medya ve diğer sektörlerde büyük isimleri hedef alan cinsel suistimal iddiaları ile hızla uluslararasılaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.