ÜNLÜLERDEN ŞEVVAL ŞAHİN'E DESTEK

ÜNLÜLERDEN ŞEVVAL ŞAHİN'E DESTEK

Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin, CNN Türk'te yayınlanan 'Sorgu Sual' programında zor anlar yaşayarak stüdyoyu terk etti. Daha sonra açıklama yapan Şahin, dava açacağını söyledi. Şahin'e çok sayıda tepki yağarken bazı ünlü isimlerden de destek geldi.

Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin, CNN Türk ekranlarında yayınlanan ‘Sorgu Sual’ programında kendisine sorulan sorulara sinirlenerek yayını terk etmişti. Davacı olacağını açıklayan Şahin’e bir kısım tepki gösterirken ünlü isimlerden de destek yağdı.

Geçtiğimiz yaz düzenlediği ve katıldığı partilerle gündemden düşmeyen Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Sorgu Sual programına konuk olmuştu. Kendisine sorulan sorulara sinirlenerek stüdyoyu terk eden Şahin, sonrasında geri dönmüştü.
Şahin’e sosyal medyada tepki gösterilirken Deniz Akkaya, Hazal Kaya ve sunucu Tanem Sivar gibi ünlü isimlerden de destek geldi.

21 yaşındaki Şahin, kendisine sorulan “İstiklal Marşı’nı biliyor musunuz?”, “Atatürk’ün herhangi bir sözünü biliyor musunuz?”, “Türkiye’de kaç coğrafi bölge var?” sorularına sinirlenerek yayını terk etmiş, sonrasında sunucularla yaptığı görüşmede ikna olarak yayınla devam etmişti.

Türkiye güzeli sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kandırıldığını ifade etti. Şahin, “Evet, İstiklal Marşı'nı söylemedim. So what, so what? (ne olmuş yani?). Ama söylesem bu beni örnek Türk kadını mı yapacak? Rahatsız oldum, söylemedim. Yayınlanmayacak yerleri yayınladılar ve dava açıyorum" sözleriyle takipçilerine içini dökmüştü.

“BU VİCDANİ BİR MESELEDİR..”

Eski manken Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Şevval Şahin’e destek verdi. Şevval Şahin’i en çok eleştiren isimlerden birisi olmasına karşın bu konuda Şahin’in yayında aşağılandığını savunan Akkaya, “Kimse kusura bakmasın yayına sırf aşağılamak için konuk çağırmak yayıncılık etik kurallarına sığmaz. Bu vicdanı bir meseledir. Ben de defalarca eleştirdim programımda. Evet, yaptığı hatalar var. Ama yayıncılık bu değil. Konuk programın namusudur, böyle tecavüz edemesiniz. CNN Türk hiç yakışmadı" sözleriyle Şevval Şahin’e destek oldu.

"İKİ KADINA ÜZÜLDÜM.."

Ünlü sunucu Tanem Sivar da Şevval Şahin’e yapılanlara sessiz kalmayarak sosyal medya hesabından, “Gencecik, hayatının neredeyse tamamını başka bir ülkede geçirmiş bir kızı aralarına alıp küçümser, dalga geçer ve rencide edercesine reyting uğruna bu duruma sokan iki kadına üzüldüm. Asıl yapmaları gereken başka isimlere çok önemli konularda soru sormak ve sıkıştırmak olduğunu da çok iyi biliyorlardır. Bu arada, soruların cevabını bilip bilmemesi değil konu" ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu Hazal Kaya ise Tanem Sivar'ın sözlerini paylaşıp, "İçimden geçenleri yazmış" notunu düştü.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER