ACUN'UN KAMPANYASINDA NE KADAR TOPLANDI

ACUN,TV8

ACUN'UN KAMPANYASINDA NE KADAR TOPLANDI

Ünlü yapımcı Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yaptığı dizüstü bilgisayar kampanyasını dün akşam kendi kanalı TV8’de gerçekleştirdi. Yapılan kampanyaya ilgi ve destek oldukça yoğunken, toplanan bağım miktarı da belli oldu.

Ünlü yapımcı Acun Ilıcalı , uzaktan eğitimde sıkıntı yaşayan ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için dizüstü bilgisayar kampanyası düzenleyeceğini açıklamıştı. 
Ilıca, geçtiğimiz günlerde twitter hesabından duyurusunu yaptığı kampanyayı dün akşam kendi kanalı TV8 ekranlarında gerçekleştirdi. Çok sayıda ünlülerin ve iş insanlarının destek verdiği kampanyada bağışlra Kızılay’ın hesabından toplandı. Alınan bilgisayarların, Milli Eğitim Bakanlı tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı kaydedilirken, kampanyada toplanan bağış miktarının 7,5 milyon TL olduğu öğrenildi.

SMS İLE YAPILAN BAĞIŞLAR MİKTARA EKLENMEDİ
Acun Ilıcalı’nın “Haydi Şimdi” sloganı ile organize ettiği gecede, 100 bin TL üzerinde bağış yapan isimler canlı yayına davet edildi. SMS ile bağış yapmak isteyenler ise EĞİTİM yazıp 2686’ya mesaj atarak 10 TL değerinde bağışta bulundu. Gecenin sonunda Acun Ilıca toplanan bağış miktarının 7,5 milyon TL olduğunu açıklarken, bu rakama SMS ile yapılan bağışların henüz dahil olmadığını belirtti.

KIZLARI İÇİN 500 BİN TL BAĞIŞLADI

Acun Ilıcalı’ya canlı yayında sürpriz bir telefon geldi. Ünlü yapımcının kızı Leyla Ilıcalı canlı yayına bağlanarak “Baba biz 3 kardeş yardım yapacağız ama senin açıklamanı istiyoruz” dedi. Acun Ilıcalı ise, kızından gelen isteğe karşı kayıtsız kalmadı ve “Ben de kızlarım adına 500 bin lira bağışlıyorum” dedi.

ÜNLÜ İSİMLER SESSİZ KALMADI

Yardım kampanyasına destek çığ gibi büyürken, kurucu olduğu AHBAP Derneği’yle sosyal sorumluluk projelerinde en ön sıralarda yer alan Haluk Levent de bu önemli gecede  duyarsız kalmadı. Ünlü şarkıcı, ihtiyaç sahibi öğrenciler için 200 bin TL bağışta bulundu. Fenomen ve iş insanı Selin Ciğerci ile futbolcu eşi Gökhan Çıra da 200 bin TL bağış yaptı.

ACUN'UN GAFI BAĞIŞI ELE VERDİ
Kampanyaya yüksek bağış yapanlardan birisi de Atasay’ın sahibi Cihan Kamer idi. Kamer, bağışı gizli yapmak istediği için canlı yayına bağlanmadı ve Ilıcalı’ya mesaj gönderdi. Ancak Ilıcalı, canlı yayında mesajı okurken Cihan Kamer’in adını okuyunca, Kamer’in adı duyulmuş oldu. Acun Ilıcalı yaptığı bu gaf sonrası “kusura bakma abi” diyerek Cihan Kamer’in yardımlarını hep gizli yapmayı tercih ettiğini ifade etti. Sonrasında ise Atasay adına yayına bağlanan temsilci, 500 bin TL bağış yaptıklarını açıkladı.
GECENİN EN YÜKSEK BAĞIŞINI YAPTILAR
Gecenin en yüksek bağışçısı ise Bahçeşehir Eğitim Kurumları oldu. Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu başkanı Hüseyin Yücel canlı yayına bağlanarak 1 milyon TL bağışladıklarını duyurdu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER