Acun Ilıcalı'dan Yeni Dava

Acun Ilıcalı, Fox TV ekranlarında izleyici ile buluşan Zuhal Topal'la Sofrada programı için dava açtı. Programın TV8'de ekranlara gelen Yemekteyiz'd

Acun Ilıcalı'dan Yeni Dava

Acun Ilıcalı, Fox TV ekranlarında izleyici ile buluşan Zuhal Topal'la Sofrada programı için dava açtı.

Programın TV8'de ekranlara gelen Yemekteyiz'den çalıntı olduğunu ifade ederek kanalı ve Dual Film Yapım Şirketi'ni mahkemeye verip programın durdurulmasını talep etti.

TV8’in patronu Acun Ilıcalı, Fox’ta ekrana gelen ‘Zuhal Topal’la Sofrada’ programının, kendi kanalında yayınlanmakta olan ‘Yemekteyiz’den çalıntı olduğunu öne sürerek kanala ve Dual Film Yapım Şirketi’ne dava açtı.

Açılmış olan davada ‘Zuhal Topal’la Sofrada’ isimli programın yayınının durdurulması ve ihtiyati tedbir kararının alınması istenildi. Davaya yanıt veren Fox kanalıysa kendi programlarının yurt dışında yayınlanmakta olan ‘Momsters’ isimli programın formatından uyarlandığını öne sürdü.

Fox’un avukatı, TV8’in evvela ‘Yemekteyiz’ isimli programın format haklarının ihlal edildiği iddiası ile dava açtığını ama bu davanın reddedildiğini, Ilıcalı’nın ihtiyati tedbir isteminin, hukuka aykırı nitelikte olduğunu, davaya itiraz ettiklerini ve davanın reddine karar verilmesini istediklerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER