Son Dakika

Kerç Boğazı Olayından Sonra Kırım'da Pantolonir-S Füze Taburu Hizmete Girdi

0

Dağıtım, üç Ukraynalı geminin geçen Pazar günü Kerç Boğazı'na doğru ilerlerken Rus karasularına yasadışı olarak girmesinin ardından geldi. Moskova, olayı, BM Deniz Hukuku Sözleşmesini ihlal ederek açık bir provokasyon olarak nitelendirdi ve toprak bütünlüğüne meydan okumaya yönelik herhangi bir girişimi bastırmaya söz verdi.

Rusya, bir Pantsir-S füzesi ve uçaksavar topçu batallion'u görevlendirdi. Rus Güney Askeri Bölgesi'nin basın hizmetine göre Kırım'a.

“En yeni [Pantsir-S] hava savunma sistemleri Kırım'da […] Güney Askeri Bölgesi'nin uçaksavar füze birimleri arasında hizmete girdi. Programın bölge askerlerini yeniden donatması, “basın servisi dedi.

DAHA FAZLA BİLGİ: Warp Hızı: Rusya'nın Pantsir Hava Savunma Sistemi Hipersonik Olabilir

Pantolonir-S'in canlı yangın tatbikatlarından sonra gelen konuşlandırma Kapustin Yar test sahasında, Ukrayna sınırına yakın olan Kırım ilçesi Kırdokya'da faaliyete geçen S-400 füze sistemlerinin dördüncü taburunu takip etti.

Bu haftanın başlarında, S-400 piller Kırım Feodosia, Sevastopol ve Yevpatoria şehirlerinin yakınında konuşlandırıldı.

Pantsir-S ve S-400 konuşlandırması, üç Ukrayna gemisinin yasadışı yollardan Rusya karasularına geçmesiyle başladı. Rusya'nın izni olmadan Azak Denizi'nin girişine giren Kerç Boğazı'na girin.

DAHA FAZLA OKU: Rusya 2019 Sonu Artan Pantolonir-SM Sisteminin Testlerini Yürütecek – Rostec

Gemiler başarısız olduktan sonra Rusya tarafından ele geçirildi. durma talebine cevap vermek; ekipleri gözaltına alındı.

Pantsir-S sistemi, hem hedef edinme hem de izleme için aşamalı-dizi radarlarını kullanan en son hava savunma teknolojisine sahiptir.

Sistem, bir çift çift 2AQ38M 30 mm otomatik top ve en fazla on iki 57Eb- ile donatılmıştır. E-aşamalı katı yakıtlı radyo-komuta güdümlü füze hava füzeleri 20 kilometreye kadar olan hedeflere ve 15 kilometreye kadar olan yüksekliklere vurabilir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.