Son Dakika

Kamerun 2019 AFCON için Hakları Barındırdı

0

GOAL

Kamerun, turnuva hazırlıklarına ilişkin gecikmeler nedeniyle 2019 Afrika Uluslar Kupası'na ev sahipliği yapmaktan sıyrıldı.

Afrika Futbol Konfederasyonu'nun (CAF) yönetim kurulu açıklandı. Gana, Accra, Gana'daki uzun bir toplantı sonrasında Cuma günü karar verdi.

Bugün, @CAF_Online İcra Komitesi Accra, Ghana'da bir araya geldi ve @FecafootOfficie'nin 2019 Toplam Afrika Uluslar Kupası'na ev sahipliği yapmadığına karar verdi – Daha fazla bilgi yakında takip edecek at: https://t.co/9LkqZloPx3 pic.twitter.com/hV93vH2R0h

– CAF (@CAF_Online) 30 Kasım 2018

Bienal turnuvasının gelecek yılki genişlemesi, Haziran ve Temmuz aylarında, 24 ülke katılacak.

Kamerun, geçen yılki kupayı kaldırdı. Finalde Mısır'ı 2-1 mağlup eden, ilk olarak 16 kişilik bir müsabakaya ev sahipliği yapacaktı, sadece CAF için Fas'ta düzenlenen bir sempozyum sırasında Temmuz 2017'de katılımcıların artışını teyit etmek için.

CAF başkanı Ahmed Ahmad, Federasyon şimdi “yıl sonuna kadar yeni bir örgütlenecek ülke belirlemek” için çalışacaktı.

Potansiyel ev sahibi ülkeler şimdi Aralık ayı sonuna kadar teklif vermeye karar verecekler.

Eylül ayında Konfederasyon, yarışmadan önce stadyumların ve altyapının inşasında “önemli bir gecikme” ortaya çıkardı.

Kamerun'un bazı bölgelerindeki ayrılıkçılar ve hükümet güçleri arasındaki şiddet, Ekim ayında daha fazla denetime sahip olan organizatörler de uyardı.

2026 Dünya Kupasını tutma teklifine engel olan Fas'ın, etkinliği ev sahipliği yapacak ön taraflar arasında olması bekleniyor.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.