YİNE SERVİSTE UNUTULAN ÇOCUK VAKASI

YİNE SERVİSTE UNUTULAN ÇOCUK VAKASI

İstanbul'da özel bir anaokuluna giden çocuk, bindiği serviste unutuldu. Öğretmeni, küçük çocuğun okula gelmediğini arayıp babasına bildirmesi üzerine çocuğun yaklaşık 5 saat serviste kaldığı ortaya çıktı.

Yabancı Damat” ve “Sinekli Bakkal” dizilerinde Yunan dili ve danslarının danışmanı Sava Panayotidis'in 5,5 yaşındaki oğlu A. Panayotidis, Beyoğlu ilçesinde bulunan Zapyon İlköğretim Okulu'nun anasınıfına gidiyordu.

Baba Panayotidis, sabah saatlerinde oğlunu servis aracına bindirdi. Öğlen saatlerinde küçük A.'nın öğretmeni Sava Panayotidis'i arayarak okula gelmediğini söyleyince baba oğlunu servise bindirdiğini söyledi. Konuşma sonrası görevliler okulda A.'yı aramaya başladı. Görevliler, küçük A.'nın serviste unutulduğu gördü. Yaklaşık 5 saat serviste kilitli vaziyette kalan A., korkudan altına kaçırmış ve çok bitkin bir halde bulundu.

'HEM OĞLUM HEM DE BEN VE EŞİM ÇOK MAĞDUR OLDUK'

Oğlunun bulunması ardından savcılığa başvuran Sava Panayotidis, okul görevlilerden şikâyetçi oldu. Panayotidis, ifadesinde, "Olay nedeni ile hem oğlum hem de ben ve eşim çok mağdur olduk. Oğlumun ve eşimin bu durumdan sonra psikolojisi bozuldu. Sonradan yapmış olduğum araştırmalar neticesinde ise servisin Zapyon İlk Öğretim Okulu ile herhangi bir sözleşmesi olmadığını öğrendim. Şüpheliler aynı okulda servis taşımacılığına devam etmektedir. Sonradan okul kamera görüntülerini de izlediğimde servis aracının okula giriş yaptığını ama oğlumun servisten inmediğini gördüm. Oğlumun hayatını tehlikeye atan ve psikolojisini bozan şoför ve refakatçi görevliden şikâyetçiyim, cezalandırılmalarını talep ediyorum" dedi.

HAKAN AYDIN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER