SAĞLIK BAKANI SALDIRIYA UĞRAYAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ

SAĞLIK BAKANI SALDIRIYA UĞRAYAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları tarafından saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları tarafından saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Bakan Koca, hasta yakınları tarafından saldırıya uğrayan ve kendilerini barikat kurarak koruyan sağlık çalışanlarından olay anlarını dinledi.

Bir hekim olay anlarını, “Çok uğraştık, hatta ben ve uzman arkadaşlarım bir ara çıktık hastanın durumunun kritik olduğunu, kalbinin, solumunun durduğu bilgisini de verdik.” ifadesi ile anlattı.

Hastanın öldüğünü aile yakınlarına söylediklerini belirten hekim, saldırının boyutunu, cam kapının kendilerine doğru esnediğini belirterek gözler önüne serdi. İçeride 5 hemşire ve 5 uzman doktor olduklarını belirten sağlık çalışanları, kendilerini korumak için barikat kurduklarını söyledi.

Bakan Koca olay anlarını dinledikten sonra, “Bu süreci hep birlikte, bir mücadele ile bir olarak götürmek ve sonuç alabileceğimizi; pandemi özelinde inanıyorum. 1 milyon 100 bin kişinin yek vücut olarak bu mücadelede hiç kimsenin geride kalmayarak sürdürmesinin önemli olduğunu ama bu arada, bizim pandemi dışında da kutsal bir görevi ifa ettiğimizi biz biliyoruz. Vatandaşımızın da bu noktada empati yaparak, bu fedakarlık ve özveriyi hissetmesini bekliyoruz.” ifadesi ile geçmiş olsun dileklerini bir kez daha yineledi ve “Her zaman yanınızdayız.” dedi.

Bakan Koca'nın olaydan sonra yaptığı yaptığı açıklamada yer alan, "Acil Servis Sorumlusu Hekimi, hastanın babasına üzücü bilgiyi vermiş, bunun üzerine hasta yakınları, vefat etmiş olan hastalarını görmek için içeri girmek istemiştir. Kalabalık grubun canlandırma odasına, şartları zorlayarak girmek istemesi üzerine, görevli sağlık çalışanları, örneği çok görülen şiddet olaylarından bir yenisinin yaşanacağı endişesi ile kapıyı kapalı tutmaya ve hasta yakınlarını engellemeye çalışmıştır" ifadeleri eleştirilmişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER