METEOROLOJİ UYARDI TURUNCU ALARM

METEOROLOJİ  UYARDI TURUNCU ALARM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son tahminlere göre bugün yurt genelinde güneşli bir hava hakim olacak ancak yarından itibaren yağışlar geri dönüyor. İki gün sürecek yağışlı hava sistemi yurdun özellikle batı bölgelerinde etkili olacak. İstanbul'da da iki gün boyunca yağış bekleniyor... Öte yandan Meteoroloji'den turuncu alarm verilerek yapılan uyarıda Kıyı Ege ile Edirne'nin Güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları ve Çanakkale çevrelerinde; kuvvetli sağanak yağış olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta sağanak ve dolu uyarılarıyla geçen günlerin ardından yağışlar yarın geri dönüyor. Marmara ve Ege Bölgesi’nde kendini gösterecek olan yağışlar 2 gün süresince etkili olacak ve daha sonra Karadeniz’in kıyı bölgelerine yayılacak. Yağışların hafta ortasından sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt genelinde yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

METEOROLOJİDEN TURUNCU ALARM VERİLDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından turuncu alarm verildi.

Az önce verilen turuncu alarmda, "Yarın (13.10.2020 Salı) Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa) ile Edirne'nin Güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran, Gömeç ilçeleri) ve Çanakkale çevrelerinde; kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

HAKAN AYDIN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER