KAR SOĞUKLARI GELİYOR

KAR SOĞUKLARI GELİYOR

Meteoroloji'den gelen son tahminlere göre, Türkiye yeni bir yağışlı havanın tesiri altına giriyor. Marmara, Ege ile batı Akdeniz'de etkili olması öngörülen yağışların gök gürültülü sağanak halinde olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları da yağışın tesiriyle beraber mevsim normalleri düzeylerine gerileyecek.

MGM aracılığıyla yapılan son tahminlere göre, Türkiye'nin batı bölgelerinin parçalı ve zaman zaman çok bulutlu, Marmara, Ege, Burdur etrafı, Antalya’nın batı ile doğu ilçeleri ile Mersin'in batı bölgelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki bölgelerin az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Yağışların Ege sahillerinde akşam vakitlerinden itibaren yerel olarak şiddetli olması öngörülüyor.

Hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normal sıcaklıklarının üzerinde olan sıcaklıkların batı bölgelerden başlayarak düşeceği ve mevsim normal sıcaklıkları civarına azalacağı bekleniyor. Rüzgarın genellikle güney ile güneybatı taraflardan hafif, yer yer orta şiddette esmesi öngörülüyor.

Meteoroloji gelecek günler için hava durumu uyarısı yaptı. Günlerdir mevsim normal sıcaklıklarının üzerinde olan hava sıcaklıkları yerini serin havalara bırakacak. Meteoroloji bilhassa İzmir, İstanbul ve Aydın'da dört gün boyunca devam edecek yağışların ardından kar soğuklarının başlayacağını bildirdi.

AKOM'DAN UYARI! BU GECEDEN İTİBAREN YAĞIŞLAR BAŞLIYOR

AKOM aracılığıyla yapılan açıklamada, İstanbul başta Marmara Bölgesi'nin serin ve yağmurlu bir havanın tesiri altına girmesi öngörülüyor. Bugün gece saatleri itibariyle yerel olarak gök gürültülü sağanak yağış halinde görülecek yağışların, aralıklarla gelecek haftanın ilk gününe (Pazartesi) kadar süreceği bekleniyor.

ŞEHİRLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL

Hava durumu parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21°C

ANKARA

Hava durumu parçalı ve az bulutlu 24°C

ZONGULDAK

Hava durumu parçalı bulutlu 21°C

ANTALYA

Hava durumu parçalı bulutlu, doğu ilçeleri sabah vakitlerinde, batı ilçeleri gece saatleri itibariyle yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26°C

TRABZON

Hava durumu parçalı ve az bulutlu 24°C

DİYARBAKIR

Hava durumu az bulutlu 28°C

ERZURUM

Hava durumu parçalı ve az bulutlu 20°C

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER