Son Dakika

Google yakında Allo mesajlaşma uygulamasını kapatıyor

0

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Google kullanıcıların ne kullanmayı seveceğini görmek için çok sayıda web sitesi ve uygulama oluşturup deniyor. Çok uzun zaman önce, Google, başarısız sohbet uygulamasından biri olan “Allo” yu kapatacağını duyurdu.

Ancak, Nisan ayında Allo’ya yatırım yapmayı durakladıklarını açıkladıkları için pek de şaşırtıcı değildi. . Google’daki iletişim grubu başkanı Anil Sabharwal’a göre, “Allo bir bütün olarak umduğumuz çekiş seviyesine ulaşmadı”. Google, Allo’nun Mart 2019’a kadar çalışmaya devam edeceğini ve kullanıcıların o zamana kadar konuşma geçmişini verebileceklerini bildirdi.

Bu arada Google, Android telefonlar için diğer sohbet uygulaması olan Mesajların geliştirilmesine tamamen odaklanacak. Bu yılın başlarında Google, yeni bir Zengin İletişim Hizmetleri (RCS) standardıyla mobil operatörlerle çalıştığını, klasik SMS mesajlarına geçiş yapıldığını, Android cihazlarda mesajlaşmanın daha iyi çalışmasını ve kullanıcıların okundu bilgisi ve sorunsuz grup gibi özellikleri getirdiğini duyurdu. sohbetler.

Google ayrıca, blog yayınında, kurumsal uygulamalarından hangout Chat ve Meet’i iki ödeme yapan kullanıcılar için kullanılabilir hale getirene kadar sohbet uygulamalarından Hangouts’u desteklemeyi planladığını da söyledi.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.