Son Dakika

Facebook çevrimiçi satıcılar için canlı akış üzerinden alışveriş modunu test ediyor

0

Günümüzde, mağaza sahipleri ve çevrimiçi satıcılar Facebook’u Facebook kullanıcılarına sattıkları ürünleri Facebook’ta canlı olarak yayınlayarak ana pazarlama platformu olarak kullanıyorlar. Facebook trendleri yakaladı ve özellikle yayıncıların etkin akışı sırasında ürünleri verimli bir şekilde satmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor.

Yeni özellik, kullanıcıların yakalamalarına izin veren bir ekran görüntüsü düğmesi görebildikleri çalışmalarını sürdürüyor. Satın almak ve doğrudan satıcıya mesaj göndermek istedikleri öğenin resmi. Satıcı daha sonra süreci hızlandırmak için Messenger üzerinden ödeme isteği gönderebilecekti.

Yeni özellik henüz mevcut değil, şu anda Tayland’da test ediliyor ve bir online satıcılar topluluğu geçtiğimiz günlerde kozmetikten el çantaları ve diğer moda ürünlerine kadar çeşitli ürünleri satmak için Facebook Live’a götürüldü.

Halihazırda, çoğu çevrimiçi satıcı satışlarını kaydetmenin manüel yolunu kullanıyor; örneğin, hayranlarının Messenger yoluyla mesaj göndermelerini ya da alıcılarının isimlerini sonradan ödeme bilgilerini göndermek için yazmasını isteme gibi. Yeni özellik, hem alıcılar hem de satıcılar için daha az kafa karıştırıcı olur, çünkü yayınlar bir üründen diğerine geçtikçe bir yayın bazen hızlı bir şekilde hareket edebilir.

Şimdilik Facebook, yapılan ödemelerin hiçbir şekilde kesilmeyeceğini belirtti. Canlı akışlar aracılığıyla. Ayrıca, resmi olarak daha sonra başlatılacaksa, özelliğin Tayland’dan çıkıp çıkmayacağından emin değilsiniz. Bu kesinlikle beklediğimiz bir özellik, bir sonraki güncellemelerini bekleyeceğiz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.