İŞKUR'DAN TÜM KURSİYERLERE 17200TL DESTEK

Türkiye İş Kurumu (İşkur), işsizlikle mücadele ve nitelikli personel eğitmek amacıyla açtığı kurslara katılan kursiyerlere toplam 17.200TL destek sağlamaktadır

İŞKUR'DAN TÜM KURSİYERLERE 17200TL DESTEK

Türkiye iş Kurumu (İŞKUR), özellikle salgın döneminde işsizliğin artışına paralel olarak maddi güçlük çeken vatandaşa destek olmaya devam ediyor. Bu bağlamda sisteme kayıtlı olan işsiz vatandaşlardan kurslara katılanlara günlük ödemelerle toplam 17.200TL destek sunuyor. Peki bu destekten kimler faydalanabilir? Merakla beklenen cevap yazımızın devamında...

İŞSİZLERE İŞKUR DESTEĞİ

Bilindiği gibi İŞKUR (Türkiye İş Kurumu), meslek öğrenmek isteyen ya da meslekte kendini geliştirmek isteyen vatandaşlar için çeşitli kurslar açmakta, vatandaşın kendine en uygun kursa kayıt olarak devam etmesini sağlamaktadır. Yönlendirilmeye ihtiyacı olan vatandaşlar için de ayrıca danışmanlık hizmeti sunan kurum, bu sayede kişilerin kendilerine en uygun mesleği bulup uzmanlaşması için destek olmaktadır.

Pandemi nedeniyle işsizlik rakamları her geçen gün artarken devlet destekleri de artmaya devam ediyor. İŞKUR, özellikle işsizlikle mücadele amacıyla açtığı kursların sayısını artırırken, katılan kursiyerlere 30-95TL arası ödeme yapmaktadır. Kurs katılımcısı eğer bir anne ise ayrıca aylık 400TL ek destek sağlanmaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Meslek edinmek için başvurulan İŞKUR kurslarından faydalanmak için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekmekte. Bu koşullar şu şekildedir:

-Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

-15 yaşını doldurmuş olmak,

-Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen koşullara sahip olmak,

-Aynı alanda kurum tarafından açılmış kursu tamamlamış olmak

-İŞKUR danışmanlığı almak.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 00:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER