2020 KOSGEB Maaş desteği nasıl alınır?

KOSGEB nitelikli eleman desteği, istihdamın artırılması ve korunması amacıyla işverenlere, işe alım yapacakları personeller için yapılan destektir.

2020 KOSGEB Maaş desteği nasıl alınır?

Kosgeb maaş desteği için 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan başvuru nasıl yapılır? Devlet kimlere ve hangi şartlarla maaş desteği verir? Devlet işsizlik rakamlarını azaltmak, girişim ve istihdam gücünü artırmak için belli sektörlerde faaliyet göstermek isteyen girişimcilere KOSGEB aracılığı ile çeşitli hibe ve destekler sunmaktadır.

Konu Başlıkları:

  1. KOSGEB Maaş Desteği Nasıl Alınır?
  2. KOSGEB Maaş Desteği Kimlere Verilmektedir?
  3. KOSGEB Maaş Desteği Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB Maaş desteği nasıl alınır ?

Kosgeb personel maaş desteği ya da bir diğer adıyla KOSGEB nitelikli eleman desteği, istihdamın artırılması ve korunması amacıyla işverenlere, işe alım yapacakları personeller için yapılan destektir. Çeşitli kriterlere sahip işletmeler bu destekten faydalanabilmektedir. Küçük ve Büyük Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdare Başkanlığı ( KOSGEB ) tarafından sağlanan bu desteğin alınması için işverenin yerine getirmesi gereken şartlar şunlardır :

KOSGEB Maaş desteği kimlere verilmektedir?

KOSGEB desteklerinin en temel sebebi kuşkusuz üniversite mezunu genç bireylerin ve kadınlarımızın işsizlik problemine çözüm getirebilmektir. KOSGEB maaş desteğine aynı zamanda Nitelikli eleman desteği denmesinin nedeni de budur. İşletmelerin daha ucuz iş gücü sağlayabilmek için aile bireylerini ya da niteliksiz eleman çalıştırma alışkanlığından vazgeçirerek kalifiye personel alımına yönelmelerini sağlamak ve istihdama katkı konusunda bilinçlenmelerinin sağlanması da yine Kosgeb tarafından bu tür desteklerin sunulmasının sebeplerinden sayılabilir. Her yıl üniversitelerden mezun olan girişimci gençlerin yolunu açmak, istihdama ve kendi geleceklerine katkı sağlamak ve gelecek adımlarını daha güvenle planlayabilmeleri de bu destek ödeneğinin temellerini oluşturmaktadır.

KOSGEB Maaş Desteği Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB başvuru şartları değişen ekonomik ve sosyal etkenler nedeniyle dönem dönem güncellenmektedir. Bu bağlamda 2020 yılı için getirilen düzenlemelere göre KOSGEB nitelikli eleman desteğine başvuru şartları şunlardır :


 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 20:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER