TRUMP'TAN DERİN DEVLET AÇIKLAMASI

TRUMP'TAN DERİN DEVLET AÇIKLAMASI

 Donald Trump, Amerikan derin devleti için çalışan bazı kişilerin, Kovid-19 aşı çalışmalarını  kendisinin aleyhine yavaşlattığını iddia etti.

  Donald Trump, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesinde Amerikan derin devleti   için çalışan bazı kişilerin,  koronavirüse  karşı yürütülen aşı çalışmalarını yavaşlattığını öne sürdü.

Trump'ın Twitter hesabından yaptığı açıklama, Koronavirüs salgınının halen etkisini hissettirdiği ülkede olay oldu.

Donald Trump, açıklamasında, "FDA'daki derin devlet ya da her kimlerse, aşıların ve tedavi yöntemlerinin insanlarda denenmesini ilaç şirketleri için oldukça zorlaştırıyorlar. Açıkça görülüyor ki yanıtları 3 Kasım'dan sonrasına kadar ertelemeyi umuyorlar" ifadelerini kullandı.

Aşı çalışmalarının hızlı olması gerektiğini belirten Trump, paylaşımında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi başkanı Stephen Hahn'ın  Twitter hesabına da atıf yaptı.

Trump'ın  Amerikan derin devleti ifadesinden kimleri veya neyi kastettiği tartışmalara yol açarken, ana akım Amerikan medyası Trump'ın iddasının yersiz olduğu görüşünde birleşti.

FDA hafta içinde yaptığı açıklamada, aşı çalışmalarıyla ilgili klinik deneyler ve insanlar üzerindeki denemeler konusunda oldukça hassas olduğunu ve tam olarak başarısı ispatlanana kadar hiçbir aşının piyasaya çıkamayacağını belirtmişti.

ABD'de güncel rakamlara göre, salgından hayatını kaybedenlerin sayısı 179 bini geçerken, vaka sayısı 5 milyon 800 binin üzerine çıktı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER