TRUMP BELEDİYE BAŞKANINA APTAL DEDİ

TRUMP BELEDİYE BAŞKANINA APTAL DEDİ

Trump ,Wisconsin eyaletinin Kenosha  kentine yaptığı ziyaretinde "aptal" olarak nitelendirdiği Kenosha’nın Demokrat Belediye Başkanı John Antaramian'ı “radikal anarşistler" için görevini yapmamakla suçladı. Trump, Kenosha kentinde yaşananların barışçıl protestolar değil iç terör olduğunu söyledi.

 Wisconsin eyaletine bağlı Kenosha kentinde 23 Ağustos'ta 29 yaşındaki Jacob Blake'in polis tarafından sırtından 7 kez ateş edilerek vurulmasının ardından başlayan protesto ve şiddet olaylarının etkisinde. Başkan Trump  , Kenosha'yı ziyaret etti. Vali ve Belediye Başkanın “gelmeyin” itirazlarına kulak asmayan Trump, şehri ziyaret etti.

Protestocuların Kenosha Belediye Başkanı Antaramian'ın evine girmeye çalıştıklarını söyleyen Başkanı Trump, “Dün gece bu radikal anarşistlerin belediye başkanının evine girmeye çalıştığını ve bu zavallı, çok aptal belediye başkanına bir sürü kötü şey olduğunu gördüm. Yani onun nasıl belediye başkanı olabileceği hakkında hiçbir fikrim yok. Onu gerçekten korkunç bir şekilde taciz eden muazzam sayıda insanlar vardı ve sanırım evine girmeye çalışıyorlardı ve hala aptal olduğu için onlara destek oluyor. Onlara sadece bir aptal böyle yapışabilir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 12:15

Özgür Çakar Yeni

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER