Son Dakika

ABD, Bölgedeki Gücünü Yeniden Kurmak İstiyor – Hizbullah Resmi

0

Orta Doğu

09:45 30.11.2018 (güncellenen 09:46 30.11.2018) Kısa URL alın

Lübnan merkezli Hizbullah grubunun başkan yardımcısı ABD’nin Suudi Arabistan’la işbirliği içinde olduğunu söyledi. Ortadoğu'da gücünü geri kazanın.

ABD, Suudi Arabistan ile işbirliği içinde bölgedeki gücünü yeniden tesis etmeye çalışıyor. Ancak, hayalinizin gerçekleştiğini görmeden önce onlara öleceğinizi söylüyorsunuz, 'dedi Hizbullah Genel Sekreteri Şeyh Naim Qassem Perşembe günü İran'ın medya basın örgütü BasınTV'ye verdiği demeçte Perşembe günü Tahran'ı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada,

ABD 'nin stratejik çıkarlarına hizmet etme bahanesi ve' bölgesel istikrarı 'destekleme bahanesiyle Amerikan füzeleri satarak bölgenin istikrarını sürekli tehdit ediyor.

DAHA FAZLA OKUYUN: Suriye'de İsrail Operasyonları İran ve Hizbullah'ı Ağırladı – IDF Genelkurmay Başkanı

'Bu, ABD ve İsrail'in Lübnan [in 2006] tarafından ve son zamanlarda [Hamas in] tarafından Gazze'de olduğu gibi geliyor. kısa bir zaman diliminde, 'İsrail'in Gazze Şeridi bombardımanına atıfta bulunduğunu belirtti.

İsrail, Lübnan'ı Hizbullah tarafından yapılan sınır ötesi bir baskın ve iki İsrailli askerin kaçırılmasından dolayı Lübnan'ı işgal ettiği zaman 2006 ihtilafı meydana geldi. Çatışma 34 gün sürdü ve BM aracılığındaki ateşkesin durdurulmasından önce 1.300'den fazla insanın hayatını kaybetti.

ABD, özellikle Donald Trump altında, İsrail'in güçlü bir destekçisi olmuştu. ABD başkanı, ülkesinin büyükelçiliğini Tel Aviv'den İsrail ile Filistin arasındaki bölünmüş bir şehir olan Kudüs'e taşıma konusunda çekişmeli bir karar verdi. Uluslararası topluluğun çoğu, Filistin ve İsrail devletlerinin uluslararası alanda tanınan sınırlar içinde yan yana olması gerektiğini belirten İsrail-Filistin çatışmasına “iki devletli çözüm” denen şey anlamına geliyor.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.